Barbara Cymerman

  • Nauczyciel wczesnoszkolny
  • Nauczyciel przedszkolny z edukacją włączającą
  • pedagog specjalny 
  • terapeuta pedagogiczny

Ukończyłam pedagogikę wczesnoszkolną i przedszkolną z edukacją włączającą na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie oraz pedagogikę specjalną i terapię pedagogiczną na Akademii Pedagogiki Specjalnej im. M. Grzegorzewskiej w Warszawie.

Doświadczenia pedagogiczne zdobywałam pracując z dziećmi na różnych etapach ich rozwoju: żłobek, przedszkole, edukacja wczesnoszkolna.
Moja wymarzona szkoła, to taka, w której dzieci mogą wzrastać radośnie poznając świat, a nauczyciel ma za zadanie raczej towarzyszyć temu procesowi niż ciągnąć w górę, aby szybciej rosły.

W Akademii udaje mi się realizować to marzenie. Podobno moja cierpliwość i troska wobec dzieci są niemal przysłowiowe. Lubię rozmowy i przytulanki z dziećmi na naszym klasowym dywaniku. To jest miejsce na empatię, odpoczynek, oddech między zajęciami edukacyjnymi, czytanie.

Porozumienie bez Przemocy stało się dla mnie początkiem cudownej podróży. Wsiadłam w ten pociąg w 2013 roku i z każdym przystankiem towarzyszy mi coraz większa ekscytacja.