Barbara Cymerman

Nauczyciel wczesnoszkolny i przedszkolny z edukacją włączającą, pedagog specjalny i terapeuta pedagogiczny, wychowawca kl. 1.
Ukończyłam pedagogikę wczesnoszkolną i przedszkolną z edukacją włączającą na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie oraz pedagogikę specjalną i terapię pedagogiczną na Akademii Pedagogiki Specjalnej im. M. Grzegorzewskiej w Warszawie. Doświadczenia pedagogiczne zdobywałam pracując z dziećmi na różnych etapach ich rozwoju: żłobek, przedszkole, edukacja wczesnoszkolna.
Moja wymarzona szkoła, to taka, w której dzieci mogą wzrastać radośnie poznając świat, a nauczyciel ma za zadanie raczej towarzyszyć temu procesowi niż ciągnąć w górę, aby szybciej rosły.
W Akademii udaje mi się realizować to marzenie. Podobno moja cierpliwość i troska wobec dzieci są niemal przysłowiowe. Lubię rozmowy i przytulanki z dziećmi na naszym klasowym dywaniku. To jest miejsce na empatię, odpoczynek, oddech między zajęciami edukacyjnymi, czytanie.
Porozumienie bez Przemocy stało się dla mnie początkiem cudownej podróży. Wsiadłam w ten pociąg w 2013 roku i z każdym przystankiem towarzyszy mi coraz większa ekscytacja.