karty

globus

W Akademii Rosenberga... adekwatne poczucie własnej wartości

2016-03-07 12:00

Nasze idee bliskie są założeniom szkół demokratycznych. Chcemy, aby dzieci cieszyły się zdobywaniem wiedzy, chcemy ,aby ufały we własną sprawczość , aby ich poczucie wartości kształtowało się na podstawie tego kim są (nie jacy są). Chcemy , aby ufały swojej intuicji, aby popełniały błędy ucząc się właśnie na nich – swoich – bez osądu, oceny czy poniżenia lub ośmieszenia. Każdy „błąd” prowadzi do rozwoju jeżeli mamy przyzwolenie jako ludzie na popełnianie ich i traktowanie jako czegoś, co chcielibyśmy zrobić inaczej – my sami a nie ktoś inny!
Chcemy, aby wybierały, miały wpływ, miały moc, wiedziały ,że są indywidualnością i mają prawo do realizacji swoich pasji, że nie muszą spełniać oczekiwań innych, bo same mają ogromny potencjał, z którym przychodzą na świat.
W naszej szkole nie ma przymusu, chaosu, dyskryminacji, nie ma potrzeby korzystania z korepetycji czy zajęć dodatkowych – dzieci w szkole maja szansę oddać się zainteresowaniom – tak to chcemy zorganizować.
Edukacja wzbogacająca życie daje niesamowicie mnóstwo możliwości tworzenia wspólnoty cieszącej się życiem.
W naszej szkole nie będzie wspólnych posiedzeń przypisujących karę . Każde zachowanie, które w jakiś sposób frustruje potrzeby innych ludzi zostaje skorygowane wyłącznie w sposób pokojowy, bez przemocy, w osobistym kontakcie, w relacji. W tym pomagamy na bieżąco my dorośli, my nauczyciele, my liderzy – jako mediatorzy konfliktów, pomagamy więc tylko dzieciom w dostrzeżeniu ich potrzeb i sformułowaniu tychże wraz z prośbą – i to wszystko. Nie potrzeba zgromadzeń, specjalnych rytuałów.
Wystarczy obecność. Zrozumienie. Wsparcie. Dzieci nie mają intencji dokonania zła, trzeba im pomóc porozumieć się pokojowo – to tylko i aż tyle.
Nasze dzieci uczą się radości ze wszystkiego, co ze sobą niesie kontakt z drugim człowiekiem, bo przecież po to się uczymy. Aby żyć w społeczności. Aby żyć w grupie i współpracować. Aby nasz świat nas cieszył a nie był światem , gdzie wszędzie czyha coś…

 

Akademia Rosenberga
Niepubliczna Szkoła Podstawowa
Ul. Kwitnącej Wiśni 13
Łoziska
05-506 Lesznowola
696-068-488